Mutlululuk denen şey…

Yayınlandı: Mayıs 30, 2011 / Uncategorized

Siz hiç hayatınızın, diğerlerine kıyasla, yolunda gitmediğini düşündünüz mü? Ya da belki de herşeyin çok yolunda, hatta olmaması gerekecek kadar yolunda olduğunu?

Şimdi düşünün. Herhangi bir uzvunuz yok ,bir şekilde onu kaybetmişsiniz.Ve hayatınız devam ediyor, yaşamak zorundasınız. Ne yapardınız? Canınıza kıymak en kolay yol olur belki, eğer depresyona girerim derseniz. Ama unutmayın. Bu hayat size yaşamak için bahşedilmiş ve ne olursa olsun yaşamayı öğrenmelisiniz.

Hepimiz zaman zaman hayatından bıkmış, isyan noktasına gelmiş olabiliriz. İşte önemli olan bu anlarda göstereceğiniz sabır sizin çok daha güçlü çıkmanızı sağlayabilir karanlıklardan.

Düşünün, dışarda milyonlarca insan, sizin hayat standardınıza ulaşmak için çabalıyor, belki de boş yere çabalıyor ama yapıyor işte birşeyler. Ama sen hayatının kıymetini bilmiyorsun.

Ekonomi neden varolmuştur,cevabı çok basit aslında; sonsuz insan isteklerine karşı, kıt kaynakları en verimli şekilde kullanmak… Yani sen insanoğlu insan, bu dünyaya hep daha iyiyi istemek için geldin. Ve doğa sana diyor ki,dur orda işte, bunun bir sınırı var ve sen bu sınırı bilmezsen yok olmaya mahkumsun.

Yani demem o ki, son nefesini vermeden şansın hakkında yorumda bulunma ve elindekinin kıymetini bil.Pollyannacılık değil bu demek istediğim, sadece hep yukarı bakma, arada dön arkana bak. O zaman mutluluk denen şeyin çok uzaklarda olmadığını göreceksin…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s