Mutluyum

Yayınlandı: Temmuz 4, 2011 / Uncategorized

Mutlu olmak için bir sebebe ihtiyacınız mı var? Bakın çevrenize mutlaka yüzünüzü güldürecek birşey bulacaksınız. Kavga eden kedileri izleyin mesela. Nasıl da kurnazca birbirleriyle oynarlar değil mi? Kargaları izlediniz mi hiç? Evlerin balkonlarından aşırdıkları cevizleri kırmak için yüksekten yere bırakmalarını. Bir de kuş beyinli deriz, halbuki nasıl da zekice bir hareket yaparlar. Ya da ufacık bir su birikintisinde serinlemeye çalışan serçeleri gördünüz mü?

Mutlu olmak isteyen birisi için elbet bir neden bulunur, siz sakın endişeye kapılmayın. Hiç mi neden bulamadınız. Geçin aynanın karşısına ve türlü şaklabanlıklar yapın kendinize. Kendiniz olduğunuz için rezil olacak da kimse yok nasılsa, çekinmeyin, hadi ama deneyin bi kere. Çok eğleneceksiniz.

Çıkın dışarı, denize bakın ufuk çizgisine kadar uzatın bakışlarınızı. Uzaklardan geçen gemileri hayal edin ve onlarla yarışan martıları. Ve onlara simit parçaları atan insanları. Gülümseyin martılar adına, mutlu olun onlar için.

Kısaca mutlu olmak için çevrenize bakın. Bir sebep size göz kırpıyor olacaktır mutlaka. Yaşamak güzel ,nefes almanın keyfini çıkarın. Yaşayın…

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s