En parlaktı yıldız…

Yayınlandı: Ağustos 10, 2011 / Uncategorized

Çimlere uzandı delikanlı, derin bir nefes aldı, mis gibi kokuyorlardı, yeni biçilmişlerdi bu belliydi. Hani o tarif edilemez müthiş koku.

Yıldızları seyredaldı sonra istemsiz. Bu gece amma parlak görünüyorlardı, halbuki şehrin bu tarafında genelde sönüktüler, şehrin ışıkları onları silikleştirirdi. İçlerinden en parlak olanına ‘O’nun adını verdi. O kadar parlak ama bir o kadar da uzak… Hafif bir bulutun arkasına saklandı apansız, deli rüzgar yıldızı görmesine engel çıkardı adeta. Tıpkı ‘O’nla arasına girenler gibi… Hiçbir şeyden haberleri yok dedi isyanını göklere çıkarırken. Hiçbir şey, ne delikanlı hakkında ne de ‘O’nun hakkında. Yaşam gayeleri hep yersiz akıllar vermek, ‘O’nun ve ‘O’nun gibilerin akıllarını çelmek adeta bulut olmaktı yıldızla delikanlı arasına.

Çimlerin yumuşaklığına kapıldı delikanlı. Esen rüzgar, ağacın dallarını bükerken duymak istediği tek sesin ‘O’nun sesi olduğunu itiraf ettti herzamanki saflığıyla.

Çimlere uzandı delikanlı. Uzaklardan gelen müziğe kulak kabarttı delikanlı. Şarkıcı bilmem kaçıncı kez söylediği şarkıda sevgiliye olan aşkını tınılara döküyordu, hüzünlü şarkılar hep acıtırdı yüreğini, şaşmadı, yine acıttı, şaşırmadı delikanlı…

Şarkı biterken, delikanlı da yüreğini aldı ve uzaklara yol aldı, ‘O’nsuz ve ‘O’nla…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s