İyi ki varsınız…

Yayınlandı: Ağustos 14, 2011 / Uncategorized

Gelin bugün akıl oyunları oynayalım… Düşündünüz mü hiç, siz hayata gelmeseydiniz, bugünkü çevrenizde nasıl değişimler olurdu, ya da olmazdı? Evet evet siz yoksunuz ve ailenizin, arkadaşlarınızın sizsiz hayatlarını düşünün bir an için.

Siz olmasaydınız, doğduğunuz gün de olmayacaktı doğal olarak ve o gün anne ve babanız için sıradan bir günden farksız olacaktı. Evde sizin için hazırlanmış bir bebek yatağı olmayacaktı, ya da ne biliyim, sizi sabırsızlıkla bekleyen bir anneanne yada babaanne olmayacağı için, sizin için örülmüş patikler de yerleştirilmeyi beklemeyecekti dolabınıza. Erkek mi olacak yoksa kız mı kavgalarının önüne de geçilmiş olacaktı bir anlamda. Anne ve babanız için uykusuz geçen geceler de olmayacaktı, oh ne güzel… Ağlayan, mız mız, devamlı sorun çıkaran bir varlık olmadan mutlu, mesut günler…

Siz olmasaydınız, okulun ilk günü yaşanan heyecan da olmayacaktı, hangi okul iyidir, servise yazdırsak mı yoksa biz mi bıraksak gibi dertler beyhude olacaktı. Mahalledeki ilk aşkınız, siz olmadığınız için başka biri tarafından kapılacaktı mutlak:) Çift kale maçlarda siz olduğunuz için hep dışarda kalan mahallenin sümüklüsü ‘mecburen’ kadroya girecekti belki de 🙂 Ya da sek sek oynadığınız kankinizin, en yakın arkadaşı, o hani hep uyuz olduğunuz saçları örülü kız olacaktı.

Anne ve babanızın, ergenliğinize ulaştığınız ilk yıllarda çektikleri çileler de olmayacaktı; ‘Nerde kaldı bu çocuk, etraf da iyice sessiz, bırakmayacaktık bunu biz bir başına, başına bir iş gelirse affettem kendimi’ gibi…

İlk aşkınızla yıldızları seyredemeyecektiniz sahilde, denize karşı, onun yanında kim bilir kim olacaktı? Herhalde en çok kafaya takılası durum da bu olurdu, değil mi?

Hadi üniversiteye hazırlık telaşından da yırttınız:) Ve siz olmadığınız için, sizin puanınızın tam arkasında yer alan ve siz olduğunuz için hayallerini söndürdüğünüz çocuk, sizin yerinize üniversiteli oldu, çok büyük halt etmiş gibi.

Üniversite sıralarında tanıştığınız ve evet bu benim hayat arkadaşım olacak dediğiniz kız ya da çocuk, okulun en jantisiyle evlenecek belki de. Al sana bir olumsuz durum daha, gitti gül gibi hayal…

Kardeşiniz siz olmadığınız için hayatta hep bir kardeşin eksikliğini hissedecek belki de. Belki de kıskanacak başkalarını hep.

Siz olmasanız da güneş batacak ve ertesi gün doğacak, mevsimler değişecek ve zaman denen katil, işletmeye devam edecekti sayacını…

Şimdi bunları tam tersine düşünün, siz varsınız ve hayatına anlam kazandırdığınız insanlar var. Siz olsanız da olmasanız da hayat devam edecek, evet bu doğru ama siz olduğunuz için hayatını anlamlandırdığınız insanlar hep olacak ve bu gerçek siz bu dünyadan ayrılsanız bile birilerinin anılarında yer edecek.

Tebriler, iyi ki varsınız…

Reklamlar
yorum
  1. Emre Çelikkol dedi ki:

    Gerçekten öyle. İyi ki varım. 🙂

  2. zalikzerk dedi ki:

    Heheh. Bana “İyiki varsın” diyen biri çıktı. Garip bi duyguymuş. 🙂

  3. GökçeA dedi ki:

    İyi ki sen varsın ki bunları bize hatırlattın :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s