Kimsin, ne olmak istiyorsun?

Yayınlandı: Ağustos 18, 2011 / Uncategorized

Yaşamınız boyunca kim olmak istediniz? Sahi, kim oldunuz, düşündünüz mü hiç? Tamam, biliyorum memnunsunuz kendiniz olduğunuz için ama arada sırada da olsa birilerine gıptayla bakmaz mısınız?

Ben hep bir o kızdan bir bu kıza koşan adamları kıskanmışımdır mesela. Yahu arkadaş bu nasıl bir enerjidir, nasıl bir hiparaktivitedir anlayamam. Bu adamların hikayeleri de hiç bitmez işin doğrusu, kim bilir işkembeden atıyorlardır. Ama öyle ya da böyle benden daha aktiftirler ve kıskanmam için yeter de artar sırf bu neden. Tuhaf olan kız tayfasının da bu adamlara prim vermesi. Biliyorsun değil mi bu biraz senle takılacak sonra, hooop başka durak. Ama yok illa kazık yiyecek, oturacak aşşağıya. Neyse, zaten bu karşı cinsi anlayabilen beri gelsin. Hatta unutmayayım bunu bir yazıma konu edebilirim.

Konuyu dağıtmayalım. Malum bu aşk meşk davalarına girdim mi çıkamam, beni bilen bilir. Bu arada siz de düşünseydiniz, evet cevapları alayım, kime gıptayla bakıyorsunuz?

Örnek vereyim de sizi rahatlatayım biraz. Paralı, havasından geçilmeyen adamlar da benim kıskançlık alanıma girer mesela. Süper lüks araçlarıyla tozu dumana katar, e malum en taş hatunları takar koluna, gezer de gezer. Yahu sen hiç çalışmaz mısın, işin gücün yok mu, artık baba parası mı dersin, kira geliri mi, ne dersen de adam bu hayatın dibine kadar tadına bakıyor, sen ise üç beş kuruş kazanacam diye bir yerlerini yırt.

E hadi bulamadınız mı hala? En kıskanmıyorum diyenin bile vardır kıskandığı biri. Kızlar birbirlerini kıskanır, evin hanımı komşu evdekini kıskanır, taraftar ezeli rakibinin transfer ettiği futbolcuyu kıskanır… Ama bunların dışa vurumu tabiki inkardan geçer, bu da bir gerçek.

Kısaca hayata gelişimizden itibaren hep bir yere ulaşma arzusu ve o arzuyu hedef yapma güdüsü, bizi bu karşı konulmaz ve belki de insanın en kötü duygusu olan kıskançlığa götürür ve bundan kurtulmak için hidayete ermekten başka çare de yoktur sanırım.

Toplanın o zaman, hep beraber hidayete gidiyoruz…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s