Yalnızlık üzerine

Yayınlandı: Ekim 13, 2011 / Uncategorized

Yalnızlık üzerine ne kitaplar yazılmıştır, o ne hikayelere konu olmuştur, adına ne şaheserler çekilmiştir kim bilir. Belki de insan yaşamı boyunca en çok dert yandığı, başkalarına en çok sitem ettiği olgudur.

Evet yalnız doğarız ve kalabalıklar içinde hepimiz yalnızızdır aslında. Hayat devam eder ve günü geldiğinde de yalnız ölürüz, kaçarı yoktur adeta. İşte bu acımasız dünyada herkes kendine, kendi gibi, huyu huyuna bir ruh eşi arar. Kimisi bulur, kimisi de yıllarca arar, arar, arar…

Bulursan şanslısın, ama kaybedeceksin onu. Sakın korkma yalnız kalmaktan çünkü korkunun ecele faydası yoktur ve sen ne kadar istemesen de o gün gelip çattığında alacaktır kader onu senin ellerinden. Her başlangıç bir bitiştir aslında. Ve başlangıç sonu hazırlar kendi elleriyle.

O gitti mi yapayalnızsın bu dünyada. Sudan çıkmışa dönersin sonunda. Artık tutacak bir el yoktur ya da dayayacak omuz soğuk kış akşamlarında.

O yüzden bulmuşken onu, bırakmayacaksın, sıkı sıkı sarılacaksın pervasızca. O günü düşüneceksin daha bir sıkacaksın… Gülen yüzünü mıh gibi aklına çakacaksın, lazım olacak nasılsa. O güne hazırlayacaksın kendini, sanki o gün hiç gelmeyecekmişcesine.

Yalnızlıktır aslolan, yalnızlıktır gerçeği bu dünyanın. Ve yalnızsan anlatırlar seni de kendi filminde…

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s