Hayatın anlamı…

Yayınlandı: Kasım 8, 2011 / Uncategorized

Hava kararmıştı, gündüz kendini olanca cömertliğiyle sergileyen güneş başka diyarlara göçmüştü. Kuşlar pencere kenarlarındaki yuvalarına çekilmişti, yavrularını besliyorlardı anneler, getirdikleri kırıntılarla.
Hayatın sundukları her zaman cömert olmuyordu belki de. Belki de insan elindekiyle yetinmeyi bilmiyordu kim bilir. Bunları düşündü delikanlı, sonra parlak yıldızlara dikti gözünü. Sonsuzluğa karşın her şeyin bir sonu olduğunu biliyordu. Bu ne olursa olsun, ister aşk ya da başka birşey. Ama yaman bir çelişki.
Ömrün sonuna her doğan gün yaklaşırken insanoğlu, o gün hiç gelmeyecekmiş gibi yaşıyor, bu nedenden dolayıdır ki her gece başını yastığa koyarken düşünmeden edemiyor gün içinde olanları.Filozof mu oluyordu bizimkisi sonunda?
Hep keşkelerle yaşamak, yaşamaların en beteri bizim filozof delikanlıya göre. Yalnızlık ona çok şey öğretti sanırım. Bizim delikanlı çok sallamıyor artık politik sorunları. O sadece kendisi için yaşıyor, en azından yaşamaya çalışıyor. Yanlış yollara sapsa da dönmesini biliyor ne kadar geç de olsa. Olsun, kendi seçti ya yolunu, sorun değil dönmek, yeter ki dönebilmesini bilsin insan. Amacım tanıtmak değil onu, ama bilin siz yine de diye söylüyorum. Seviyor sadece seviliyorsa tabii. Koşulsuz sevmek yavrusunu seven annenin işi, bunu biliyor artık.
Delikanlı elini kalbinin üzerine koydu, atıyordu güm güm. Yaşıyordu işte her şeye rağmen ve şükretti buna. Siz de şükredin diye paylaşmamı istedi burdan. Aldığın nefesi, son nefesinmiş gibi al ki sonra pişman olma ey insanoğlu…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s